Site Rengi

Deniz Suyu Arıtma Sistemleri

27.10.2020
562
Deniz Suyu Arıtma Sistemleri

Deniz suyu arıtma sistemleri deniz suyunda bulunan yüksek orandaki çözünmüş tuz ve diğer sudaki partikülleri sudan ayrıştıran su arıtma sistemleridir. Genel olarak üretim süreçlerinde deniz suyunun kullanıldığı fabrikalarda tercih edilmektedir. Ayrıca deniz araçlarındaki su temini için de kullanılan modelleri bulunmaktadır.

Deniz Suyu Arıtma

Endüstriyel deniz suyu arıtma sistemleri, suyu tüm iyon ve partiküllerinden ayrıştırarak iletkenliği düşürmeyi ve suyu saflaştırmayı amaçlamaktadır. Mayer deniz suyu arıtma sistemleri, genel olarak reverse osmosis sistemleri etrafında şekillenen sistemlerdir. Geleneksel ro sistemlerinin aksine deniz suyu arıtma sistemlerinde ters yıkama süreci yoktur. Bunu sağlamak için çapraz akış sistemi kullanılmaktadır. Her deniz suyu arıtma sistemi bir ön arıtma sistemine sahip olmalıdır. Önarıtmada içeriğindeki partikülleri bırakan su ardından ro membranlarına gelerek burada çözünmüş iyonlarından ayrıştırılır. Sistem dizaynı kullanım amacına ve kapasitesine göre farklılaştırılabilmekte ve yine buna göre bakım ve işletme süreçleri belirlenmektedir.

Deniz suyu arıtma sistemleri konusunda ayrıntılı bilgi, kapasiteler ve diğer teknik detaylar için katalogumuzu inceleyebilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.